Tävlingsekipage

Här presenteras klubben tävlingsekipage!

Alla som är ute och tävlar officiellt med sina hundar välkomna att skicka in bild och information om sig och sin hund samt tävlingsmeriter. Glöm inte skicka in era tävlingsresultat!


 

Ojsan

Tavlingsekipage_Ojsan

Jessica olofsson

Meriter
Tävlar i lydnad, rallylydnad, spår, viltspår
Godkänt MT2017
Godkänt anlagsprov i viltspår

Korad, LD Startklass, RLDN, RLDF Andreelunds Figo "Zacke" 


linda fernstrom
Linda Fernström

Meriter
Uppfl. Lägre klass spår
Uppfl. Lydnadsklass 1
Korad
LD Startklass
RLDN
RLDF
Nose Work - Godkänt Doftprov Eukalyptus

Sutherlands D'Chicka

Tävlingsekipage_SutherlandsDChicka

Linda Fernström

Meriter

RLD N

SPH1 SPH2 LD Startklass LD1 Tonedo´s Famous O´Kellie "Kellie"

madelene olofsson
Madelene Olofsson

Meriter
Tränar och tävlar i Bruks(spår) och lydnad
Uppflyttad till Högre klass spår
Uppflyttad till lydnadsklass 2


Flora 

flora

Charlotte Svensson

Meriter
Tävlar klass agility

Workability Glory Viktor "Viktor"

viktor o gunilla

Gunilla Hirving

Meriter
Tävlar lydnadsklass 3

Glims Mysiga My

ylva my

Ylva Glimfelt

Meriter
RLDN 

Star Hatch Magical Power ”Mimmi”

mimmi

Anne Wallentheim

Meriter
Tävlar lydnad
Lydnads Diplom Startklass 

 WillMera´s Dollystyle Miss Molly "Molly"

molly2016

Lena Newman & Greger Svensson
Meriter
Godkänt anlagsprov i viltspår
Godkänt doftprov i eukalyptus
Tävlar agility och rallylydnad 
RLD N
Tävlar i Nosework
Agilitybarometervinnare 2018

RLD F 

Lexus

lexus_15

 Greger Svensson
Meriter
Klubbmästare i agility och vinnare av agilitybarometern 2014 och 2015
Klubbmästare i agility 2016
RLD N
Godkänt doftprov i eukalyptus
Tävlar i Rallylydnad och Nosework
RLD F


SE AgCh SE Ag(hopp) Ch Éowy ”Stina” , Mudi

stina Agility

Emelie Moberg
Meriter
Tävlar agility/hoppklass 3.
Kvalad ividuellt till Agility SM 2018

Here To Be Adelante Lykke

Tavlingsekipage_Lykke 

Emelie Moberg

Meriter
Tävlar klass 3 i både agility och hopp 

RLDN Chappers Edelweiss (Tesla), Schapendoes

lotta1
Lotta Bergman
Meriter
Vi tävlar i lydnad och rallylydnad
RLD N och ett godkänt resultat i Fortsättningsklass 
Två kvalificerande resultat i Lydnad Startklass

 Inka

 inka

Anna-Kerstin Svensson
Meriter
SpårChampion
Uppflyttad till klass 1
Inka kvalificerat sig till 2019 års SM i Katrineholm
Distriktsmästare Spår 2019
Bästa Spårhund i Sverige 2019
Kvalad till 2020 års SM
Uppflyttad till klass 2

SEUCH IPO/BHP1 IPO1 LP1 Angel

seuch-engla 

Ronnie Jönsen

Meriter

Uppflyttad Elit klass Spår

Godkänd Högreklass Sök

Uppflyttad Lydnadsklass 2

    

Glims Karaktärsfulla Kyra

kyra

Ylva Glimfelt

Meriter

RLDN
RLDF 

 

SUCH, DKUCH, FIUCH, NOUCH, LTUCH, SEW-14
Herdsmaid`s Tomilho

herdmaid

Carina Bjädefors

Meriter

Tävlar rallylydnad

 

SELCh SPCh Godkänd vallhund
Krydds Charlie  "Clipp"

jorgen-clippny
 

Jörgen Olofsson

Meriter

SM Lydnad

SM Bruks /spår

Elit klass Lydnad

Elit klass spår

Elit klass sök

 

Rapports Åke "Julle"

ake

Åke Persson
Meriter

Godkänd Lkl sök

Uppfl till Hkl spår

 


   

 

pyret1

Pyret Ovesson

Meriter

Spårchampion   

  


 

 

Ozzy

Patrik Haak  

patric-haak  

Meriter

Tävlar i Lydnadsklass 1

                            

  

Indigo Flash Cendré de la Noé d'Orient

Indigostaende

Åsa Alfred

Meriter

Tävlar Rallylydnad   

 

LP2 RLD N RLD F RLD A Goosewood's Garibaldi

garabaldi

Åsa Alfred

Meriter

Uppflyttad Lydnadsklass 3

Uppflyttad Högre klass spår

Tävlar rallylydnad Mästarklass 

 

Malinda

melinda te

Greger Svensson            

Meriter

Godkänt doftprov i eukalytus 

RLD 

   

Eyemarkers Einar FåraHerde

einar

 Eva Warelius

Meriter

LydnadsChampion

 

Spår Champion
Valltazz Zenna

zenna-o-annakerstin

Anna-Kerstin Svensson

Meriter

Deltagit i 7 SM
 Kvalificerat sig till 2019 års SM i Katrineholm
Brons medalj Bruks-SM 2017
Elit spår
Uppflyttad till lydnadsklass 3  
Årets Bruk och Spårhund 2016
Silvermedaljör i Spår Bruks-SM 2019

 

 

SE (J) VCh LP I LP II RLD N RLD F
Cerridwen's Remus

Anna-Remus-13-08-16n

         Anna Johansson       

Meriter

Tränar och tävlar i lydnad, rallylydnad, bruks (spår), agility, viltspår och gryt.

Svensk Viltspårchampion

Uppflyttad till Lydnadsklass 3

Uppflyttad till Avancerad klass rallylydnad

Uppflyttad till lägre klass spår

Tävlar agility klass 1

Godkänt grytapporteringsprov

Grytanlagsprov kvalitet 2

                                                     

 

Rind

rind

Eva Warelius

Meriter

Uppflyttad lyd kl 3    

 

SE VCh SPH1 RLD N LP1 LP2 
Peppersaint's Vacuum, "Hilding"

Hildingny

Anna Johansson

Meriter

Tränar och tävlar i viltspår, lydnad, bruks(spår), rallylydnad och agility.

Svensk Viltspårchampion

Uppflyttad till lydnadsklass 3

Uppflyttad till högre klass spår

Uppflyttad till fortsättningsklass rallylydnad

Tävlar agility klass 1 

SE VCh Tamora's Impact of Icaruz, "Tage"

Tage

Anna Johansson

Tränar viltspår, lydnad, rallylydnad och bruks(spår)
Meriter:
Svensk Viltspårchampion
Uppflyttad i Lydnadsklass 1

Aurianz Once U See Me, "Maya"

Tavlingsekipage_Maya

Wilma Bergdahl Fernström

Meriter:
MH
Tävlar rallylydnad med en uppflyttning

Wunderbaums All Guns Blazing, "Blaze"

Tavlingsekipage_Blaze

Charlotte Svensson

Tävlar agility/hoppklass
Färdiga för klass 2

Bengt

 Tavlingsekipage_Bengan

Jessica Olofsson
Tävlar i lydnad och rallylydnad

Meriter:
Godkänt anlagsprov i viltspår

Kontakta mig

Det är alltid trevligt med en bild! Maila den till webmaster@ahusbk.se