Lydnadsresultat 2021

SPH1 SPH2 LD startklass  LD1 Tonedo´s Famous O´Kellie "Kellie" & Madelene Olofsson

Simrishamns BK 2021-07-03
Lydnadsklass 1: 295 p 
1:a pris GRATTIS 
Placering: 1:a GRATTIS 

Kristianstad BK 2021-08-21
Lydnadsklass 1: 
294 p
1:a pris GRATTIS 
Placering: 1:a GRATTIS 

 Veberöds BK 2021-11-20
Lydnadsklass 1: 296,5 p
1:a pris + LD 1 GRATTIS 
Placering: 1:a GRATTIS 


 Pepsi & Christer Olsson

Åhus BK 2021-07-07
Startklass: 163,5 p
1:a pris GRATTIS 


Bengt & Jessica Olofsson

Åhus BK 2021-07-07
Startklass: 122 p
Godkänd GRATTIS 


 SE VCh Tamoras Impact of Icaruz, "Tage" & Anna Johansson

Åhus BK 2021-07-07
Startklass: 130 p
Godkänd GRATTIS 

Veberöds BK 2021-11-20
Startklass: 166 p
1:a pris GRATTIS 


 Ila & Jessica Dehlin

Åhus BK 2021-07-07
Startklass: 147 p
Godkänd GRATTIS 


SE VCh Tuva av Sunnanvind & Caroline Bauer

Åhus BK 2021-07-07
Startklass: 167 p 
1:a pris GRATTIS 

Tollarps BK 2021-07-16
Startklass: 145 p
Godkänd
GRATTIS 

Göinge-Broby BK 2021-07-30
Startklass: 157 p
Godkänd GRATTIS 

Degeberga 2021-08-07
Startklass: 151,5 p
Godkänd GRATTIS 

Kristianstad BK 2021-08-21
Startklass: 155 p
Godkänd GRATTIS 

Sölvesborg 2021-10-16
Startklass: 128,5 p
Godkänd GRATTIS 

Sölvesborg 2021-10-16
Startklass:
145 p
Godkänd GRATTIS   


 Andreelunds Figo "Zacke" & Linda Fernström

Karlskrona BK 2021-10-02
Lydnadsklass 1: 203 p
GRATTIS 

Rödeby BK 2021-10-17
Lydnadsklass 1: 305 p
1:a pris GRATTIS 
Placering: 1:a GRATTIS   

Ronneby BK 2021-10-31
Lydnadsklass 1: 287 p
1:a pris GRATTIS 
Placering: 1:a GRATTIS 


Bluestimes Two Pyro "Nicke" & Sven Håkansson

Veberöds BK 2021-11-20
Startklass: 175 p
1:a pris GRATTIS   
Placering: 3:a GRATTIS 

 


 

 

 

Lydnadsbarometer 2021

SPH1, SPH2, LD Startklass, LD1 Tonedós FamousO Kellie & Madelene Olofsson

                                                                               

22/11: 35p


Pepsi & Christer Olsson

                                                                               

 9/8: 6p


 Ila & Jessica Dehlin

                                                                               

 10/8: 4p


 SE VCh Tamoras Impact of Icaruz, "Tage" & Anna Johansson

                                                                               

 22/11: 8p


Bengan & Jessica Olofsson

                                                                               

 9/8: 1p


 SE VCh Tuva av Sunnanvind & Caroline Bauer

                                                                               

 1/11: 30p


 Andreelunds Figo "Zacke" & Linda Fernström

                                                                               

 29/11: 25p


 Bluestimes Two Pyro "Nicke" & Sven Håkansson

                                                                               

22/11: 8p

 

Resultat

I Tävlingsgruppen ingår även Agility, Rallylydnad, Hoopers, Spår, Bruks, Lydnad och Specialsök.

 

Vill du veta mer om:

Agility

Rallylydnad

Hoopers

Spår

Bruks

Lydnad

Specialsök

 

 

 


 

Statuter för tävlingsbarometern mm

OBS Reviderade inför 2018

Skicka in tävlingsresultat