Tävlingsekipage

Här presenteras klubben tävlingsekipage!

Alla som är ute och tävlar officiellt med sina hundar välkomna att skicka in bild och information om sig och sin hund samt tävlingsmeriter. Glöm inte skicka in era tävlingsresultat!


 

Ojsan

Jessica olofsson

Meriter
Tävlar i lydnad, rallylydnad, spår
Godkänt MT2017


 

Korad, LD Startklass, RLDN, RLDF Andreelunds Figo "Zacke" 
linda fernstrom
Linda Fernström

Meriter
Uppfl. Lägre klass spår
Uppfl. Lydnadsklass 1
Korad
LD Startklass
RLDN
RLDF
Nose Work - Godkänt Doftprov Eukalyptus


 

Tonedo´s Famous O´Kellie "Kellie"

madelene olofsson
Madelene Olofsson

Meriter
Tränar och tävlar i Bruks(spår) och lydnad
Uppflyttad till Lägre klass spår


 


Flora 

flora

Charlotte Svensson

Meriter
Tävlar klass agility


Workability Glory Viktor "Viktor"

viktor o gunilla

Gunilla Hirving

Meriter
Tävlar lydnadsklass 3


Glims Mysiga My

ylva my

Ylva Glimfelt

Meriter
RLDN


 

Star Hatch Magical Power ”Mimmi”

mimmi

Anne Wallentheim

Meriter
Tävlar lydnad
Lydnads Diplom Startklass


 

 WillMera´s Dollystyle Miss Molly "Molly"

molly2016

Lena Newman
Meriter
Godkänt doftprov i eukalyptus
Tävlar agility och rallylydnad 
RLD N
Tävlar i Nosework
Agilitybarometervinnare 2018

RLD F

 

 

 

Lexus

lexus_15

 Greger Svensson
Meriter
Klubbmästare i agility och vinnare av agilitybarometern 2014 och 2015
Klubbmästare i agility 2016
RLD N
Godkänt doftprov i eukalyptus
Tävlar i Rallylydnad och Nosework
RLD F


SE AgCh SE Ag(hopp) Ch Éowy ”Stina” , Mudi

stina Agility

Emelie Moberg
Meriter
Tävlar agility/hoppklass 3.
Kvalad ividuellt till Agility SM 2018


 

Fixas September ”Siri” Dvärgschnauzer

siri agility

Emelie Moberg
Meriter
Tävlar agility/hoppklass 3 
Kvalde och tävlade Agility SM 2016 i lag
Årets Agilitydvärgschnauzer 2015


 

RLDN Chappers Edelweiss (Tesla), Schapendoes

lotta1
Lotta Bergman
Meriter
Vi tävlar i lydnad och rallylydnad
RLD N och ett godkänt resultat i Fortsättningsklass 
Två kvalificerande resultat i Lydnad Startklass


 

 Inka

 inka

Anna-Kerstin Svensson
Meriter
SpårChampion
Uppflyttad till klass 1
Inka kvalificerat sig till 2019 års SM i Katrineholm
Distriktsmästare Spår 2019
Bästa Spårhund i Sverige 2019
Kvalad till 2020 års SM
Uppflyttad till klass 2


 

Viätt's Warlock "Walle"

walle 

Annette Andersson
Meriter

Uppflyttad till lägre spår

Tävlar lydnad 2

Klart inträdesprov till tjänstehund o är under utbildning till det


 

SEUCH IPO/BHP1 IPO1 LP1 Angel

seuch-engla 

Ronnie Jönsen

Meriter

Uppflyttad Elit klass Spår

Godkänd Högreklass Sök

Uppflyttad Lydnadsklass 2

 


 

LP1 Olexius Qarma

Qarma

Madelene Olofsson

Meriter

Tränar och tävlar i Bruks(spår), lydnad och viltspår

Uppflyttad till Lydnadsklass 2

Uppflyttad till högre klass spår

Godkänd anlagsklass viltspår

                                                          

 


 

Järabackens Smooth Criminal "Yngve"

 

Ewa Kronbäck

Meriter

Tävlar Elitspår - Spårchampion        

Tävlar Elitsök

Tävlar Elitlydnad

 


 

Hydra

jessica hydra

Jessica Olofsson

Meriter

Tävlar i Rallylydnad  

 


 

SÖKH 1 SE UCH Twinbox W's Suger Rush

pa-pallen

Ann Wanker

Meriter

Uppflyttad till Högreklass sök  

Uppfl till Lydnadsklass 1

  


 

Pandora Laurettisza         

 

Ann-Catrin Olsson

Meriter

Tävlar rallylydnad nybörjare

Tävlar rallylydnad begynderklasse

  


 

Glims Karaktärsfulla Kyra

kyra

Ylva Glimfelt

Meriter

RLDN
RLDF 

 


 

RLD N RLD N Vallklanens Förgätmigej

sofie forgatmigej

Sofie Forss

Meriter

Tävlar Rallylydnad Avancerad klass

   


 

RL N  Falcon

falcon

Jessica Olofsson

Meriter

RL N

Tävlar i RL F

Tävlar i Lydnadsklass 1

 


 

SUCH, DKUCH, FIUCH, NOUCH, LTUCH, SEW-14
Herdsmaid`s Tomilho

herdmaid

Carina Bjädefors

Meriter

Tävlar rallylydnad

 


 

SELCh SPCh Godkänd vallhund
Krydds Charlie  "Clipp"

jorgen-clippny
 

Jörgen Olofsson

Meriter

SM Lydnad

SM Bruks /spår

Elit klass Lydnad

Elit klass spår

Elit klass sök

 


 

Rapports Åke "Julle"

ake

Åke Persson
Meriter

Godkänd Lkl sök

Uppfl till Hkl spår

 


 

RLD N RLD F RLD A Trulle

sofie-forss

Sofie Forss

Meriter

Tävlar agilityklass 1 och hoppklass 1

Tävlar rallylydnad Mästarklass

 


 

 

pyret1

Pyret Ovesson

Meriter

Spårchampion   

 

 


 

RLD N Sheepchasers Fix It

fix-it

Åsa Holmström

Meriter

Elit rapport

Elit sök

Elit spår

Rallylydnad fortsättning   

 


 

Ozzy

 

Patrik Haak  

patric-haak  

Meriter

Tävlar i Lydnadsklass 1

                            

 


 

Ciel dÓr Des Mont Du Lac       

 

Helene Andersson

Meriter

Godkänd rallylydnad nybörjare 97p. 

Uppflyttad Lydnadsklass 3

Godkänd Lägre klass Sök

  


 

RLD N Boris

Boris-rallylydnad

Oskar Kristiansen       

Meriter

RLD N

Tävlar Rallylydnad Fortsättningsklass

                              

 


 

Indigo Flash Cendré de la Noé d'Orient

Indigostaende

Åsa Alfred

Meriter

Tävlar Rallylydnad   

 


 

LP2 RLD N RLD F RLD A Goosewood's Garibaldi

garabaldi

Åsa Alfred

Meriter

Uppflyttad Lydnadsklass 3

Uppflyttad Högre klass spår

Tävlar rallylydnad Mästarklass 

 


 

Malinda

melinda te

Greger Svensson            

Meriter

 

Godkänt doftprov i eukalytus 

RLD 

 


 

Beautiful Borders Famous Fabian "Harry"

harry

Sussie Lund Lindberg

Meriter

RLD N   

 


 

RLD N RLD F RLD A DK RBM DK RÖM RLD M
Månhällans Le Seul Fils De Lisa

Fille-i-Ystadn

Ann-Catrin Olsson    

Meriter

RLD N RLD F RLD A DK RBM DK RÖM RLD M

                                                       

 


 

RLD N
Torneryds Devana
 

ann-sofie-ekipage

Ann-Sofie Nilsson

Meriter

Tävlar elitklass spår

Tävlar lydnad klass 2

RLD N

 


 

Eyemarkers Einar FåraHerde

einar

 Eva Warelius

Meriter

LydnadsChampion

 


 

Spår Champion
Valltazz Zenna

zenna-o-annakerstin

Anna-Kerstin Svensson

Meriter

Deltagit i 7 SM
 Kvalificerat sig till 2019 års SM i Katrineholm
Brons medalj Bruks-SM 2017
Elit spår
Uppflyttad till lydnadsklass 3  
Årets Bruk och Spårhund 2016
Silvermedaljör i Spår Bruks-SM 2019

 

 


 

SE (J) VCh LP I LP II RLD N RLD F
Cerridwen's Remus

Anna-Remus-13-08-16n

         Anna Johansson       

Meriter

Tränar och tävlar i lydnad, rallylydnad, bruks (spår), agility, viltspår och gryt.

Svensk Viltspårchampion

Uppflyttad till Lydnadsklass 3

Uppflyttad till Avancerad klass rallylydnad

Uppflyttad till lägre klass spår

Tävlar agility klass 1

Godkänt grytapporteringsprov

Grytanlagsprov kvalitet 2

                                                     

  


 

A'Special One Future Attack

2015-Attack

   Mia Nilsson

Meriter

Elit Spår

Uppflyttad till Lkl 3

Godkänd anlagsklass Viltspår

                             

 


 

Rind

rind

Eva Warelius

Meriter

Uppflyttad lyd kl 3    

 


 

SE VCh SPH1 RLD N LP1 LP2 
Peppersaint's Vacuum, "Hilding"

Hildingny

Anna Johansson

Meriter

Tränar och tävlar i viltspår, lydnad, bruks(spår), rallylydnad och agility.

Svensk Viltspårchampion

Uppflyttad till lydnadsklass 3

Uppflyttad till högre klass spår

Uppflyttad till fortsättningsklass rallylydnad

Tävlar agility klass 1 


 

SE VCh Tamora's Impact of Icaruz, "Tage"

Tage

Anna Johansson

Tränar viltspår, lydnad och bruks(spår)
Meriter:
Svensk Viltspårchampion

 


 

Kontakta mig

Det är alltid trevligt med en bild! Maila den till webmaster@ahusbk.se